Složení správné manikúry a její typy

Sem tam se může stát, že služby profesionální kosmetičky nebo manikérky nebudou dostupné klidně i rok v kuse. Spousta lidí zbystřila a místo staré napůl zničené sady manikúrních nástrojů se začala dívat po něčem lepším, co líp funguje a vydrží zase několik desítek let. Samozřejmě narazili na neskutečný výběr a zasvěcené bloggery, kteří vyjmenovávají skoro stovku různých nástrojů, které přece potřebujete jako ryba vodu nebo tráva sluníčko. Je to tak nebo není?

Návodů na to téma, co by měla manikúra obsahovat a co je potřeba, jsou pravděpodobně plné internety. Co se na to podívat z praktického hlediska?

Existují typy manikúr?

Tak předem, abychom si nenaběhli v definicích, slovem „manikúra“ se označuje proces údržby nehtů a jejich okolní kůže, nástrojům, které se k tomu využívají, se manikúra říká zjednodušeně, protože správněji by to měla být „manikúrní sada“ nebo „manikúrní nástroje“. Ale protože si tady na nic nehrajeme, budeme se prostě bavit o „manikúře“ jako o nástrojích.

A kategorie si vytvoříme jaké chceme. Takže jdem na to:

SOS manikúry

Nejmenší a nejskladnější manikúrní sady neslouží k dlouhodobé péči a tvarování nehtů a procedůrám, které se dají naplánovat. Její účel je v něčem jiném a její výhoda je hlavně minimální velikost. Pomocí SOS manikúrní sady napravíme akutně vznikný problém, jakým je ulomený nehet, záděr nebo náhle objevený chloupek mimo linii obočí. S nejmenší sadou jsme schopni pracovat v taxíku, ve vlakovém kupé, v čekárně u lékaře nebo klidně i vestoje na ulici. Obsahuje zahnuté nůžky, pilník a pinzetu. Napravíme bezprostřední škody a fungujeme celý zbytek dne, než se dostaneme do pohodlí domova. Vtipné je, že tato základní sada stačí většině mužů, protože rovnoměrně zastřižené a čisté nehty bez přečnívající kůže v lůžku vytvoříte s naprostým minimem pomůcek.

manikúra Twinox Swarovski, šedá kůže

Ani SOS manikúra nemusí být nekvalitní a v papírovém obalu. Musí být pouze pokaždé po ruce, když se zalomí nehet, udělá se záděr, nebo člověk rychle potřebuje pinzetu. Zwilling Twinox Swarovski, 3 ks, šedé kožené pouzdro.

Cestovní manikúry

Větší počet nástrojů, ale stále kožené pouzdro, které přečká cestu dvakrát kolem světa někde na dně kufru nebo cestovní kabelky. Sada může ale nemusí obsahovat zahnuté nůžtičky, protože je velmi často nahrazuje jemnějšími kleštěmi na kůžičku a štípátkem na nehty, které se s úspěchem dá použít i na palce u nohou. Zatlačovátko neboli pusher potom pomůže upravit přerůstající kůži nehtového lůžka lépe a citlivěji, než tupá strana pilníku, kterou použijeme v případě SOS sady. Většina z nás má takovou sadu doma, protože umožňuje poměrně kvalitní úpravu a údržbu nehtů i bez šikovných rukou. Ale pro domácí (polo)profesionálky je to málo.

Zwilling TClassic Inox 5 ks, hnědá kůže

Na týdenní služební cestu vám už SOS manikúra nebude stačit, víte, že před důležitou schůzkou je potřeba nehty a okolní kůžičku upravit v klidu, třeba na hotelovém pokoji.

Domácí manikúry ve stojánku

Pokud máte koupelnu s mramorovou vanou a zlatem lemované zrcadlo, pravděpodobně nechcete na poličce nad umyvadlem vidět manikúru v koženém cestovním pouzdře, i kdyby to byla kůže z krokodýla a sada stála stejně, jako dětské kolo. Pro tyto účely existují mnohem hezčí a pro domácí použití v koupelně i praktičtější manikúry se stojánkem. Mohou a nemusí obsahovat větší počet nástrojů, než cestovní manikúry v pouzdře, ale nabízejí je přehledněji a pohodlněji a hlavně lépe vypadají.

Manikúra Twin Spa koupelnový stojan 7 ks

Pěkný stojánek a nástroje přehledně srovnané, například na poličku do koupelny jako dělané.

Co opravdoví nehtoví mágové a čarodějky?

Ani ta nejnabitější sada nástrojů pro manikúru, kde existuje ne jeden, ale tři velikosti pusheru, ne jedny, ale dvoje stříhací kleštičky a dvě štípátka v různých tvarech, rovná a šikmá pinzeta a skalpel, nemusí stačit, pokud se nehtům skutečně věnujete, umíte si samy udělat gelové nehty, zdobíte, nebo si umíte poradit i s nápravou drobných vad a deformací. Nehtové vlogerky nikdy nevytáhnou jednu sadu nástrojů, ale dokupují jednotlivé nástroje podle potřeby a podle toho, jak se jim s nimi pracuje. Ale to už je jiná pohádka.

Manikúra Zwilling Clasic Inox červená kůže s kovovým rámem 10 ks

Opravdu šikovná a komplexní sada manikúrních nástrojů, se kterou vás nic nezaskočí. Ještě stále je ve velikosti, která se dá zabalit do kufru, ale vyhoví i pokročilé potřebě údržby a tvarování nehtů.