Nové modely kuchyňských robotů KitchenAid

Když se v USA řekne kuchyňský robot, lidé si automaticky vybaví značku KitchenAid a pravděpodobně i model 5KSM150, který je zosobněním americké řemeslné kvality a symbolem zařízené domácnosti. Pokud to vnímáte nějak podobně, určitě vás bude zajímat, že slavný model 150 nyní nahrazují dva modely nové – 125 a 175.

Cože je to ten model 5KSM150?

S historií, která se datuje pěkných pár desítek let nazpět, je to nejoblíbenější, nejspolehlivější a nejžádanější model kuchyňského robota na většině světových trhů. Celé generace se vyhýbal celkem přirozené snaze jiných výrobců, vyměnit některé kovové díly za plastové, a to hlavně proto, aby vydržel sloužit prakticky bez omezení, klidně i dvěma generacím kuchařek po sobě.

Kuchyňský robot 5KSM150 se prodává ve standardní výbavě s plochým šlehačem, drátěnou šlehací metlou ve tvaru žárovky, hnětacím hákem, pětilitrovou nerezovou nádobou a nalévacím krytem z průhledného plastu, který brání rozletování mouky po kuchyni. Pro zájemce je tu i tištěná kuchařka pro práci s robotem, ale pro tu je potřeba se zaregistrovat a vyplnit žádanku.

Jaké nové modely kuchyňských robotů jsou v nabídce?

Pokud připustíme trochu dohadů, dva nové modely vznikly pravděpodobně z prostého důvodu. Model 150 disponuje několika desítkami barev a odstínů, nicméně největší zájem byl vždy o královskou červenou a mandlovou barvu. Dá se tedy spekulovat, že americký výrobce vyšel vstříc zájemcům o základní barvy a výbavu, a připravil model 125. K drobné změně odstínu navíc došlo u metalické stříbrné barvy, takže je paleta základních barev nyní identická s výrobky KitchenAid v sérii P2, kam patří i mlýnky na kávu, mixéry nebo šlehače.

Na druhé straně, zájemci o extravagantnější barvy původního modelu 150 pravděpodobně velmi často dokupovali druhou pracovní nádobu a plochý šlehač s měkkou stěrkou po obvodu, a bylo logické je zkusit zařadit do základní nabídky nového modelu 175.

O trochu dostupnější: kuchyňský robot 5KSM125

Nově nabízený model 5KSM125 nabízí čtyři základní barvy shodné s modelovou řadou P2, tedy královskou červenou, mandlovou, černou a stříbrnou. V základní nabídce najdete pětilitrovou nerezovou nádobu, plochý šlehač, hnětací hák a drátěnou šlehací metlu. Čili nejpoužívanější komponenty zanikajícího modelu 150. Co naopak nedostanete, je plexi nalévací štít, nebo tištěnou kuchařku.

kuchyňský robot KitchenAid Artisan 5KSM125

Rozšířená nabídka: kuchyňský robot 5KSM175

Bezkonkurenční barevnou škálu, na kterou jsme jinak byli zvyklí u modelu 150, nově nabízí vylepšený model 5KSM175. K tomu také vychází vstříc zákazníkům, kteří si k základní výbavě modelu 150 dokupovali doplňkovou třílitrovou pracovní nádobu a plochý šlehač s měkkou stěrkou na obvodu – oboje vhodné především pro menší množství těsta. U modelu 175 zůstala i možnost po registraci na stránkách získat tištěnou kuchařku.

kuchyňský robot KitchenAid Artisan 5KSM175